- Kategórie blogu
- Upratovanie a pranie
- Vodovodné batérie a drezy
- Štítky blogu
- Čistiace prostriedky
- mopy
- kapsuly na pranie
- gély na pranie
- prací prostriedok
- odstraňovač škvŕn
- pracie prášky
- kuchynské drezy
- čistiaca chémia
- metly
- kúpeľňové batérie
- umývadlové batérie
- umývadlá
- Smaltovaný drez
- Keramické drezy
- čistenie drezov
- nerezové umývadlá
- utierky
- bezdotykové batérie
- automatické batérie
- inteligentné batérie
- tablety do umývačky riadu
- soľ do umývačky
- gély do umývačiek riadu
- vodovodné batérie
- Umývanie obkladov a škár
- prachovky
- drôtenky
- Sušenie bielizne
- sušiaky ma bielizeň
- balkónové sušiaky na prádlo
- záhradné sušiaky na bielizeň
- Prípravky na umývanie riadu
- Odmasťovacie čistiace prostriedky
- špongie na riad
- upratovacie pomocky
- čistenie škár
- Čistenie kúpeľne
- Utierka z mikrovlákna
- čistiace prostriedky
- Čistenie toalety
- Upratovanie
- oplachovacie prostriedky do umývačiek riadu
DEKORÁCIE A SVIEČKY NA HROBY
PRANIE
UMÝVANIE RIADU
ČISTIACA CHÉMIA
ČISTIACE A UPRATOVACIE POMÔCKY
KÚPEĽŇOVÉ BATÉRIE
KUCHYŇA
Online galantéria



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- BLOG
- Upratovanie a pranie
- Ako čistiť škáry?
Ako čistiť škáry?
Špecializované opatrenia
Pri rozhodovaní o čistení kĺbov sa oplatí mať prípravky vhodné na tento účel, ktoré nám pomôžu pri plnení tejto úlohy. Trh ponúka veľa produktov, ktoré väčšinou stačí naniesť len na znečistené miesta, potom počkať pár minút a zmyť, aby nanesený saponát nezostával na škárach. Je tiež potrebné pripomenúť, že škárovacia hmota po dôkladnom vyčistení vyžaduje správnu impregnáciu. Je to dôležité, pretože to zabraňuje čo najrýchlejšiemu výskytu kontaminácie.
Domáce spôsoby čistenia škár
Prášok do pečiva
Najčastejšie zvolenou domácou metódou na čisté škáry je použitie prášku do pečiva. Treba to zmiešať s trochou vody. Vďaka tomu vzniká tzv vtierajte ho do špinavých škár zubnou kefkou. S množstvom to však nepreháňajme, stačí vám malá porcia. Nanesený produkt nechajte asi 20 minút pôsobiť a potom ho utrite handričkou alebo mäkkou špongiou. Pamätajte na to, pretože samotný prášok do pečiva vám umožní dosiahnuť skvelý efekt bez drhnutia.
Ocot
Jedna z bežne používaných metód. Pripravte roztok 1: 2 z octu. Jeden diel octu rozdelíme na dva diely vody a ako pri predchádzajúcom postupe, aj tu použijeme zubnú kefku a namočenou v roztoku ňou vydrhneme špinavé špáry . Na viac znečistené miesta môžeme použiť väčšiu dávku roztoku, nechať pôsobiť niekoľko minút. Po dokončení krokov opláchnite ocot vodou bez pridania čistiaceho prostriedku.
Prášok na pečenie
Ďalšou možnosťou je jedlá sóda. Môže byť samotný alebo z neho vyrobená zmes s prídavkom octu. Sóda je účinná, pretože má vynikajúci čistiaci účinok. Spojenie s octom zvýši jeho účinok a sóda navyše pohltí nepríjemný a veľmi citeľný zápach octu. Zápar sa pripravuje rovnakým spôsobom ako vyššie uvedený prípravok, ale stačí ho nechať 10 minút, pretože má dvojitý účinok.
Citrónová šťava
Ak chceme hlavne vybieliť škáry, osvedčenou domácou metódou bude použitie vytlačenej citrónovej šťavy. Po nanesení na povrch počkajte asi desať minút, ako v iných prípadoch, a potom vydrhnite špongiou, kým nedosiahnete požadovaný efekt. Pri čistení však pamätajte na to, že samotnú škárovaciu hmotu nemôžeme poškodiť, preto nesmieme používať tvrdé kefy.
Zubná pasta
Žiaľ, môže sa stať, že budeme nútení čistiť si kĺby bez toho, aby sme mali k dispozícii spomínané špecializované prostriedky, a potom bude rovnako úspešné aj použitie obyčajnej bielej zubnej pasty. Škáry čistíme úplne rovnako ako pri použití iných domácich metód.
V priebehu času sa škáry medzi dlaždicami začnú pokrývať nečistotami, čo následne spôsobuje, že miestnosti strácajú svoj vzhľad. Nezabúdajte však, že bez ohľadu na to, či chceme vyčistiť škáry v kúpeľni alebo kuchyni, vyššie uvedené rady nám umožnia dosiahnuť požadovaný efekt. Vďaka nim naše obklady potešia sviežosťou, čistotou a rozžiaria miestnosť, ktorá získa na estetike.